آموزش طراحی لباس زنانه

یک کلاس و دوره طراحی لباس زنانه جامع باید اصول مبتدی (اعم از رنگ شناسی، تصویر سازی مد و شناخت منسوجات) تا پیشرفته (طراحی الگو، تکنیک های دوخت و ایجاد کالکشن) طراحی لباس را به شما آموزش دهد. دوره طراحی لباس در آموزشگاه خوش ذوق نیز شامل ۶ سرفصل آموزشی از صفر تا صد است. هنرجو پس از گذراندن این دوره مستقیما وارد بازار کار می‌شود و فعالیت خود را به عنوان یک طراح مد آغاز می‌کند. با آموزشگاه خوش ذوق همراه باشید.

طراحی لباس از مبتدی تا پیشرفته

پیش‌نیاز:
ندارد
طول دوره:
پنج ماه
روز و ساعت دوره طراحی لباس:
تک روز پنجشنبه ساعت ۱۷-۱۳

چگونه طراح لباس شویم ؟

می‌خواهید وارد دنیای مد و پوشاک شوید، اما نمی‌دانید طراحی لباس را از کجا شروع کنید؟ در پاسخ به این سوال، ما یک نقشه راه را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

01

دوره طراحی لباس:

ابتدا با اصول و مبانی طراحی لباس آشنا شوید. شما باید قبل از هر چیز در مورد رنگ شناسی، آناتومی بدن و منسوجات بدانید (ما در طی این مقاله به معرفی همین دوره طراحی لباس خواهیم پرداخت).

02

دوره نازک دوزی:

در گام دوم شما باید مهارت های اولیه خیاطی (شامل طراحی انواع الگوها، برش و دوخت انواع لباس) را بیاموزید. ما در آکادمی خوش ذوق، دوره نازک دوزی را نیز به برای هنرجویانمان برگزار می‌کنیم.

03

دوره ضخیم دوزی:

زمانی که با اصول ابتدایی خیاطی آشنا شدید، باید تکنیک‌های پیشرفته‌تر خیاطی (برای دوخت لباس‌هایی همچون کت و پالتو) را بدانید. دوره ضخیم دوزی را دست کم نگیرید؛ برای دوخت لباس ‌های پاییزه و زمستانه به مهارت‌های آن نیاز دارید.

04

انتخاب تخصص در طراحی لباس:

در این مرحله باید حوزه فعالیت خود را مشخص کنید. تمایل دارید لباس شب طراحی کنید یا مانتو؟ به طراحی لباس های رسمی علاقه‌مند هستید یا لباس های کودکانه؟ در آکادمی خوش ذوق می‌توانید دوره های تخصصی طراحی لباس شب و عروس، مانتو و شلوار دوزی را پشت سر بگذارید.

دوره آموزش طراحی لباس زنانه برای چه کسانی است؟

ما دوره آموزشی طراحی لباس را به گونه‌ای سازماندهی کرده‌ایم که صفر تا صد طراحی لباس را در بگیرد و برای افراد مبتدی که هیچ پیش زمینه‌ای در حوزه دوخت پوشاک ندارند نیز مناسب باشد. برای شروع طراحی لباس کافی است ذوق هنری لازم برای خلق لباس‌های خاص داشته باشید یا آن را پرورش دهید.

آموزش طراحی لباس مجلسی

سر فصل های دوره

در کلاس آموزش طراحی لباس زنانه پا به ‌دنیای مبانی طراحی می‌گذارید و 6 سر فصل اصلی زیر را یاد خواهید گرفت.

1- اصول طراحی: آشنایی با روانشناسی و ترکیب رنگ ها، یادگیری تعادل، تناسب، ریتم، تاکید و وحدت در طراحی

2- طراحی و تصویرسازی مد: طراحی آناتومی انسان، ایجاد تصاویر دقیق و گویا از طرح‌های لباس

3- شناخت منسوجات و مواد: شناخت انواع پارچه‌ها، آشنایی با روش تولید و ویژگی‌های منسوجات مختلف

4- کشیدن الگو و دوخت: ایجاد الگوهایی برای برش قطعات پارچه، آشنایی با تکنیک های دوخت

5- تاریخچه و فناوری مد: شناخت روند تکامل مد، نحوه تحلیل روندهای آتی مد، آشنایی با نرم افزارهای طراحی لباس و چاپ سه بعدی

6- بازاریابی و نمایش مد: درک زنجیره تامین مد، نحوه برنامه ریزی برای ایجاد کالکشن و نمایش فشن

ما به تجربه دریافته‌ایم هنرجویانی که اصول پایه ای طراحی را به خوبی می‌دانند، به اعتماد به نفس و موفقیت بیشتری در بازار کار مد و پوشاک دست پیدا می‌کنند. پس اهمیت تمامی سرفصل‌ها را جدی بگیرید.

هزینه دوره

دوره طراحی لباس آموزشگاه خوش ذوق، یک دوره کامل محسوب می‌شود که می‌تواند از سطوح مقدماتی تا پیشرفته ادامه یابد. این دوره طراحی در چندین ترم پیاپی آموزش داده می‌شود و در هر ترم مهارت‌های هنرجویان تعمیق و گسترش می‌یابد. برای اطلاع از شهریه و هزینه ثبت‌نام طراحی لباس صفر تا صد آموزشگاه خیاطی خوش ذوق، با ما در تماس باشید.

یادگیری طراحی لباس آنلاین و حضوری

سال‌ها، فعالیت آموزشگاه ما بر مبنای آموزش های حضوری طراحی لباس در تهران انجام می‌شد. با این حال، استقبال هنرجویان عزیزمان از سراسر ایران، ما را به فکر دوره های آنلاین طراحی لباس با بالاترین سطح استانداردها انداخت. کلاس آنلاین طراحی لباس، از نظر کیفی چیزی از دوره های حضوری آموزشگاه خوش ذوق کم ندارند. ما فرایند یادگیری هنرجویان را به دقت بررسی می‌کنیم و بازخوردهای مداوم آن‌ها را به گوش جان می‌شنویم. برای اطلاع از شهریه و هزینه ثبت‌نام دوره آنلاین طراحی لباس (صفر تا صد)، با ما در تماس باشید.

آموزش طراحی لباس زنانه صفر تا صد و مبتدی تا پیشرفته

گرفتن گواهی و مدرک معتبر طراحی دوخت و لباس

ما در آموزشگاه خوش ذوق، پس از گذراندن دوره و کسب حداقل نمره قبولی، مدرک معتبر ارائه خواهیم کرد و شما می‌توانید به عنوان یک طراح مد به شکل رسمی شروع به فعالیت کنید. همچنین، افرادی که قصد دارند پس از گذراندن دوره‌ آموزشی مجوز فنی و حرفه‌ای دریافت نمایند، باید در آزمون‌‌های رسمی فنی و حرفه‌ای که معمولا سالی یک‌بار برقرار می‌‌شوند، شرکت کنند. البته نگران نباشید، ما در آموزشگاه خوش ذوق، مطالبی که برای دریافت مدرک فنی حرفه ای نیاز دارید را پوشش خواهیم داد.

آموزش طراحی لباس با نرم افزار

طراحی لباس با استفاده از نرم افزارهای تخصصی به طراحان امکان می‌دهد تا ایده‌ها را سریع‌تر و دقیق‌تر در یک محیط دیجیتال پیاده‌سازی کنند. ما در دوره طراحی لباس، این سرفصل را نیز پوشش خواهیم داد و هنرجویانمان را با طراحی لباس دیجیتال در نرم افزارهای پیشرفته‌ای همچون فوتوشاپ، ادوبی ایلوستریتور و … آشنا خواهیم کرد. همچنین، آموزش طراحی دوخت و طراحی سه بعدی مدل ها در نرم افزارهای تخصصی 3D و Tukatech را نیز پوشش خواهیم داد.

آموزش طراحی لباس عروس و لباس مجلسی

برای آنکه به عنوان یک طراح لباس شب (لباس مجلسی و لباس عروس) حاذق فعالیت کنید، پیش از هر چیز باید اصول اولیه طراحی را بدانید. آیا ممکن است بدون دانستن در مورد فرم و سیلوئت، یک لباس مجلسی متناسب و متوازن طراحی کنید؟ یا الگوهای پیچیده لباس عروس را بدون دانستن در مورد اصول الگوسازی پیاده سازی کنید؟ ما به تجربه دریافته‌ایم که پاسخ این سوالات منفی است. به همین دلیل توصیه می‌کنیم تا آموزش طراحی لباس مجلسی و عروس را بعد از گذراندن کلاس طراحی لباس آغاز کنید.

مسیری که برای یادگیری طراحی لباس مجلسی (طراحی لباس شب و طراحی لباس عروس) باید طی کنید در ادامه آمده است.

مبانی طراحی لباس: کشیدن فیگور، درک تناسبات بدن

اصول طراحی لباس: آشنایی با سیلوئت های مختلف، طراحی جزئیات لباس (مانند آستین، یقه، دامن و …)

رنگ شناسی و پارچه شناسی: ترکیب رنگ و خلق هارمونی، شناخت انواع پارچه های مجلسی، تناسب طرح لباس با جنس پارچه

الگو سازی: ساخت الگو دامن، یقه، آستین و …،

دوخت و دوز لباس: آموزش طراحی دوخت، آشنایی با دوخت های پایه و پیچیده لباس مجلسی و عروس

تزئینات لباس: آشنایی با تکنیک های تور و گیپور، انتخاب مواد تزئینی

دوره های طراحی لباس زنانه در تهران

طراحی لباس یکی از جذاب‌ترین رشته‌ها در کل دنیاست و تعداد علاقه‌مندان به آن نسبتا زیاد است. در نتیجه، دوره های متعدد طراحی لباس در تهران (و سایر شهرهای اصفهان، کرج، مشهد، تبریز، شیراز و…) برگزار می‌شود. ما به رقابتی بودن جذب هنرجو در آموزشگاه ها واقف هستیم و در پاسخ به این سوال که چرا دوره و کلاس طراحی لباس آموزشگاه خوش ذوق؟ تنها می‌توانیم به وجوه متمایز دوره‌های آموزش طراحی دوخت خود اشاره کنیم:

1- آموزش عملی در کنار ایجاد درک مطلوب از تئوری طراحی

2- آموزش مهارت های سطح پایه و پیشرفته (جامع بودن دوره)

3- به روز رسانی مداوم دوره با توجه به نیازها و روندهای صنعت مد

4- آموزش کار با نرم افزارهای تخصصی طراحی دیجیتال و سه بعدی لباس

5- پروژه های عملی در طی دوره، رصد مداوم عملکرد هنرجو و ارائه بازخوردهای سازنده

6- کمک به جمع آوری نمونه کار و کالکشن

7- ارائه گواهی نامه و مدرک معتبر شرکت در دوره

مهارت های مورد نیاز برای طراحی مد و لباس زنانه

همانطور که پیش‌تر گفته شد، شما در ابتدا باید با اصول اولیه طراحی لباس (آشنایی با منسوجات، طراحی الگو، آناتومی بدن و غیره) آشنا شوید. سپس مهارت های مقدماتی دوخت را از طریق سپری کردن دوره های نازک دوزی زنانه بیاموزید. در ادامه، می توانید به طور خاص در یک حوزه مشخص مثل آموزش مانتو دوزی یا شلوار دوزی زنانه مهارت آموزی کرده و به عنوان طراح مد همان حوزه فعالیت نمایید. 

سوالات متداول در مورد آموزش طراحی لباس زنانه:

مدت زمان یادگیری طراحی لباس مبتدی تا پیشرفته چقدر است؟

مدت زمان دوره طراحی لباس مبتدی تا پیشرفته (صفر تا صد) در آموزشگاه خیاطی خوش ذوق 5 ماه است و پنجشنبه هر هفته ساعت 13 تا 17 برگزار می شود. اما اگر قصد دارید مهارت و توان خود را در این زمینه افزایش داده و به یک طراح مد کامل تبدیل شوید، لازم است در کلاس‌های فوق پیشرفته طراحی لباس شرکت کرده و چند سال (گاهی تا چهار سال) برای آن زمان بگذارید.

آیا در آکادمی خوش ذوق، دوره مجازی طراحی لباس برگزار می شود؟

بله، دوره آنلاین طراحی لباس (با بالاترین سطح کیفیت و استاندرد)، در آموزشگاه خوش ذوق ارائه می‌شود.

بهترین نرم افزار برای طراحی لباس دیجیتال کدام است؟

اگر به دنبال آموزش طراحی لباس دیجیتال هستید، به نرم افزارهای زیر توجه ویژه ای داشته باشید:

ادوبی ایلاستریتور (Adobe Illustrator)، ادوبی فوتوشاپ، CLO 3D، Browzwear VStitcher، TUKAcad، Optitex، CorelDRAW، Marvelous Designer، Gerber AccuMark. برای اطلاع از دیگر ابزارها، مقاله بهترین نرم افزارهای طراحی لباس سه بعدی را مطالعه کنید.

آیا باید با اموزش طراحی لباس روی کاغذ شروع کنم؟

برای تقویت مهارت های پایه، بهتر است با طراحی و دیزاین لباس روی کاغذ شروع کنید و بعد از آن، دانش خود را در مورد نرم افزارهای تخصصی طراحی لباس بهبود بخشید. در کلاس طراحی لباس آموزشگاه خوش ذوق، هر دو مورد آموزش داده می‌شود.

آخرین مقالات آموزشی ما