دوره ضخیم دوزی زنانه

دوره ضخیم دوزی زنانه

پیش‌نیاز:
نازک دوزی
طول دوره:
چهار ماه
روز و ساعت دوره‌ها:
تک روز شنبه ساعت ۱۳:۳۰-۱۶:۳۰

درباره دوره ضخیم دوزی زنانه

دوره ضخیم دوزی زنانه مناسب افرادی بوده که دوره نازک دوزی را گذرانده و تسلط کافی در دوخت داشته باشند. توجه داشته باشید یکی از پیش نیازهای دوره ضخیم دوز زنانه، آموزش کامل دوره نازک دوزی زنانه است.
که هنرجویان در این دوره کار با انواع پارچه چرم ، خز،پوست و … را آموزش دیده و پس از پایان این دوره توانایی دوخت انواع شنل کاپشن پالتو کت و …. را دارند.

01

طراحی الگو ،برش و دوخت انواع کت ها و پالتو ها

02

طراحی الگو ، برش و دوخت انواع شنل و پانچو

03

طراحی الگو ،برش و دوخت انواع پافر ، کاپشن ، هودی

04

رفع ایرادات اندامی، انواع جیب ها، انواع جا دکمه و…

دوره ضخیم دوزی زنانه دوره‌ای است که به دنبال دوره نازک‌دوزی زنانه آمده و بر دوخت لباس‌های ضخیم تمرکز دارد. از آن‌جا که روش دوخت، آسترکشی، الگوکشی و هماهنگ‌سازی لباس‌های ضخیم با لباس‌های نازک متفاوت است، برای دوخت البسه‌ای مانند کت و پالتو، لازم است دوره ضخیم دوزی زنانه را پشت سر بگذارید.

شما می‌توانید سرفصل های دوره ضخیم دوزی زنانه را بررسی کنید و در دوره‌های ضخیم دوز زنانه آموزشگاه خیاطی خوش ذوق ثبت‌نام کرده و پس از اتمام دوره گواهی‌نامه دریافت کنید.

دوره ضخیم دوزی زنانه آموزشگاه خیاطی خوش ذوق

معرفی دوره ضخیم دوز زنانه؛ ضخیم دوزی چیست؟

برای این‌که به‌شکل ساده به سوال «ضخیم دوزی چیست؟» پاسخ دهیم، باید بگوییم که هر دوختی که مربوط به لباس‌های پاییزه و زمستانی ضخیم باشد در دوره ضخیم دوز زنانه آموزش داده می‌شود. به عبارت ساده تر، دوره ضخیم دوز زنانه شامل سرفصل های مرتبط با پارچه های صخیم و نحوه کار با تجهیزات مناسب دوخت ضخیم می شود. دوره ضخیم دوزی زنانه در آکادمی خوش ذوق به صورت مبتدی تا پیشرفته ارائه می شود.

این دوره با توجه به توانایی های متقاضیان می تواند از همان ابتدا به صورت پیشرفته به کارآموزان ارائه گردد. زیرا برخی از علاقه مندان به دوره ضخیم دوز زنانه، پیش نیازهای لازم را به واسطه آموزش های آنلاین و یا کارآموزی حضوری در سالن های خیاطی، دارند. به همین دلیل این دسته از متقاضیان می توانند پس از تعیین سطح در آموزشگاه خیاطی مستقیما تحت آموزش دوره صخیم دوزی زنانه قرار بگیرند. با توجه به توضیحات بالا، پاسخ سوال ضخیم دوزی چیست ؟ به راحتی قابل درک است. در ادامه به سرفصل های دوره ضخیم دوزی خواهیم پرداخت.

سرفصل های دوره ضخیم دوز

 • آشنایی با انواع پارچه ضخیم (جین، کتان،چرم و پشم)
 • روش کار با پارچه‌های ضخیم
 • ترفند‌هایی که برای دوخت لباس‌های ضخیم لازم است (پایه‌های دوخت مناسب، سوزن، نخ، تنظیمات چرخ خیاطی و ابزارهای برش)
 • مدل‌های مختلف لباس‌های ضخیم از جمله کت، پالتو، پانچو و…
 • تغییرات الگوکشی در لباس‌های ضخیم
 • دوخت جیب و جادکمه مناسب با لباس ضخیم
 • انواع یقه‌های مناسب برای لباس‌های ضخیم و شیوه دوخت آن‌ها
 • آستر کشی کت و پالتو به‌روش‌های مختلف
 • تشخیص و رفع عیوب هنگام پرو لباس

لازم به ذکر است که سرفصل‌های ارائه‌شده می‌تواند تا حدودی از یک آموزشگاه به آموزشگاه دیگر متغیر باشد، با این حال تقریبا تمام آموزشگاه‌ها، آموزش خود را بر اساس اصول یکسانی پایه‌ریزی می‌کنند و هدف آن ها آشنایی بیشتر و درک سوال “ضخیم دوزی چیست؟” می باشد.

شرکت در دوره ضخیم دوز زنانه چه مزایایی دارد؟

شرکت در دوره ضخیم دوز زنانه به کارآموزان این امکان را می دهد تا مهارت های خاصی در زمینه دوخت و طراحی انواع لباس های زنانه زمستانی کسب کنند. این دوره ها به متقاضیان کمک می کنند تا با روش و تکنیک های مختلف صخیم دوزی آشنا شوند. همچنین، شرکت در دوره ضخیم دوزی زنانه فرصتی جهت یادگیری استفاده از انواع پارچه، رسم طراحی مناسب و درک بهتر چگونگی تطبیق طرح های مدرن با نیازهای فردی را فراهم می کند. علاوه بر افزایش مهارت های فنی، شرکت در دوره های خیاطی ضخیم دوز زنانه می تواند به افراد کمک کند تا اعتماد به نفس خود را در دوخت لباس های زمستانی افزایش دهند.

این دوره ها فرصتی عالی برای کسانی هستند که علاقه مند به طراحی و تولید لباس های شخصی یا حتی راه اندازی کسب و کار خیاطی خود هستند. همچنین، توانایی دوخت لباس های ضخیم دوز با کیفیت و منحصر به فرد می تواند بازار کار جدیدی را پیش روی کارآموزان قرار دهد و به آن ها امکان دهد تا در بازار پوشاک زمستانی به عنوان یک خیاط حرفه ای فعالیت کنند. اما فراموش نکنید که این فرایند نیازمند تمرین، تلاش و استعداد زیاد است. 

مهارت‌ هنرجویان پس از پایان ضخیم دوزی زنانه

پس از پایان این دوره چهار ماهه، هنرجویان می‌توانند علاوه‌ بر لباس‌های نازک، انواع لباس‌های ضخیم را نیز بدوزند. آن‌ها می‌توانند پالتو، کت، پانچو، لباس‌های چرم و خزدار را دوخته و یا حتی با ایجاد یک مزون و یا شخصی دوزی، درآمد خود را زیاد کنند.

مهارت اصلی کسب‌شده در دوره ضخیم دوزی زنانه، شامل مهارت کار و دوخت و دوز پارچه‌های ضخیم موجود در بازار است.

مزایای دوره

شرکت در دوره‌های ضخیم دوزی زنانه دارای مزایای زیر است:

 • یادگیری دوخت لباس‌های ضخیم برای مصارف شخصی
 • امکان دوخت لباس‌های ضخیم برای فروش در مزون‌ها و فروشگاه‌ها
 • امکان راه‌اندازی کسب و کارهایی برای دوخت پالتو و لباس‌های ضخیم
 • کسب درآمد بیشتر
 • امکان برخورداری از جایگاه شغلی بالاتر
 • امکان شرکت در سایر دوره‌های خیاطی مانند دوره‌های لباس شب و لباس کودک

شهریه و هزینه ثبت نام دوره ضخیم دوز زنانه

خیاطی یکی از شغل‌های پردرآمد محسوب می‌شود. به‌همین دلیل دوره‌هایی که مهارت‌های مختلف خیاطی را آموزش می‌دهند معمولا ارزان‌قیمت نیستند. هرچه دوره‌ خیاطی تخصصی‌تر ‌شود، هزینه شرکت در آن نیز افزایش می‌یابد.

شهریه و هزینه ثبت نام دوره ضخیم دوز زنانه به‌‌عوامل مختلفی وابسته است. برخی از این عوامل به‌شرح زیر هستند:

عوامل موثر بر هزینه دوره ضخیم دوزی 1402

 • محل آموزشگاه: آموزشگاه‌های مختلف در سطح شرح هزینه‌های گوناگونی را برای آموزش سرفصل های دوره ضخیم دوزی دریافت می‌کنند. معمولا آموزشگاه‌های شمال شهر و نواحی گران‌قیمت، هزینه‌های بالاتری نسبت به آموزشگاه‌هایی دارند که در مراکز کم‌جمعیت‌تر و ارزان‌تر قرار دارند. دلیل آن هم قیمت اجاره‌ها و هزینه‌های بیشتر در مناطق شمالی است. با این حال اگر هزینه رفت‌و‌آمد را نیز در نظر بگیرید، احتمالا ثبت‌نام در یک آموزشگاه نزدیک به‌صرفه خواهد بود. بدون شک این موضوع مهم ترین عامل موثر بر هزینه دوره ضخیم دوزی 1402 به شمار می رود.
 • امکانات آموزشگاه: برخی از آموزشگاه‌ها امکانات کامل‌تری را نسبت به سایرین فراهم می‌کنند. فضای بزرگ‌تر، امکانات رفاهی و وسایل پیشرفته خیاطی بخشی از این امکانات هستند. منطقی است که هزینه دوره ضخیم دوزی 1402 در این آموزشگاه‌ها بیشتر از آموزشگاه‌های معمولی باشد. لازم به ذکر است که هزینه‌های مشخص‌شده توسط هر مرکز، پس از تصویب به‌وسیله مقامات مربوطه اجرا شده و مستقیما توسط آموزشگاه، نهایی نمی‌شود.
 • روش اجرای دوره: اگرچه خیاطی یک کار عملی است؛ اما برخی از دوره‌های ضخیم دوزی زنانه ممکن است به‌شکل آنلاین برقرار شوند. دوره‌های آنلاین معمولا نسبت به دوره‌های حضوری هزینه کم‌تری دارند. زیرا آن‌ها نیاز به فضای اضافی و سایر امکانات برای حضور هنر‌آموزان ندارند.
 • مدرس دوره: مدرس‌های حرفه‌ای و مشهور ممکن است هزینه اضافی را برای تدریس دریافت کنند.
 • تعداد ساعات دوره: اگرچه معمولا تعداد ساعات استاندارد است، اما ممکن است برخی از آموزشگاه‌ها ساعات بیشتری را برای آموزش صرف کرده و هزینه بیشتری را نیز دریافت کنند.

در نظر گرفتن همه موارد فوق، برای تخمین مناسب‌بودن هزینه ضخیم دوزی زنانه لازم است. شما می‌توانید برای اطلاع از هزینه دوره ضخیم دوزی 1402 آموزشگاه خیاطی خوش ذوق با ما تماس بگیرید.

مدت زمان دوره

این دوره معمولا به زمان بسیار کم‌تری در مقایسه با دوره نازک‌دوزی نیاز دارد. این دوره معمولا در 4 ماه به پایان می‌رسد. تعداد جلسات برقرار‌شده در هر هفته، یک جلسه است. روزهای برگزاری دوره ضخیم دوزی زنانه در آموزشگاه خیاطی خوش ذوق روز های شنبه 13:30 تا 16 است.

دوره ضخیم دوزی

نمونه سوالات فنی و حرفه ای دوره ضخیم دوز زنانه

پس از گذراندن ضخیم دوزی زنانه، افرادی که می‌خواهند مدرک فنی و حرفه‌ای را دریافت کنند باید در آزمون خاصی که شامل بخش تئوری و عملی است شرکت کنند و در صورت پذیرش در این آزمون‌ها، مدرک معتبر فنی و حرفه‌ای را دریافت نمایند.

سایت‌های مختلفی وجود دارند که نمونه سوالات فنی و حرفه ای دوره ضخیم دوز زنانه را با دریافت مبلغی اندک در اختیار شما قرار می‌دهند. اگر قصد دریافت مدرک فنی و حرفه‌ای خیاطی را دارید، حتما این سوالات را مطالعه نمایید تا برای آزمون آماده شوید.

علاوه‌بر این، استفاده از کتاب آموزش ضخیم دوزی pdf نیز به شما کمک می‌کند تا به‌شکل جامع و یکپارچه با مطالب مربوط به ضخیم دوزی آشنا شوید و آن‌ها را به ذهن بسپارید. با مطالعه دقیق کتاب امکان پذیرش شما در آزمون افزایش می‌یابد.

کتاب آموزش ضخیم دوزی pdf

کتاب آموزش ضخیم دوزی pdf کتابی است که ضخیم‌دوزی را به‌شکل تئوری آموزش می‌دهد. شما می‌توانید انواع رایگان و و پولی این کتاب را به راحتی دانلود کنید. اما سوال! کتاب آموزش ضخیم دوزی pdf چه کاربردی دارد؟ کتاب آموزش ضخیم دوزی pdf در حقیقت نسخه الکترونیکی کتاب فیزیکی با همین عنوان است که با قیمت بسیار کمتر در بستر اینترنت وجود دارد. محتوای آموزشی و نمونه سوالات موجود در کتاب آموزش ضخیم دوزی pdf عینا مشابه با محتوای کتاب اصلی است و تنها به دلیل الکترونیکی بودن با قیمت بسیار کم و در برخی وبسایت ها به صورت رایگان به مشتریان ارائه می شود. اگر شما هم از داوطلبان این آزمون هستید، این کتاب می تواند مرجع ایده آلی برای شما باشد.

اگر دوره نازک‌دوزی زنانه را گذرانده‌اید و قصد شرکت در دوره ضخیم دوزی زنانه را دارید، می‌توانید از طریق همین صفحه با آموزشگاه خیاطی خوش ذوق تماس گرفته و درباره هزینه دوره ضخیم دوزی 1402، زمان و شیوه برقرار کلاس‌ها پرس‌و‌جو کنید.

با شرکت در دوره‌های ضخیم دوزی زنانه، مهارت‌های خیاطی خود را تکمیل نمایید.

آخرین مقالات آموزشی ما