آموزش نقاشی روی پارچه

در دوره نقاشی روی پارچه به آموزش تمامی تکنیک‌های طراحی پارچه (اعم از باتیک، استنسیل، شابلون، ماربلینگ و غیره) از سطح مبتدی تا پیشرفته پرداخته می‌شود. دوره آموزشی نقاشی روی پارچه در آموزشگاه خوش ذوق شامل 8 سرفصل جامع است که به صورت کارگاه‌های عملی و زیر نظر بهترین مربیان برگزار می‌گردد. هنرجو بعد از گذراندن این دوره می‌تواند به عنوان طراح پارچه و لباس مشغول فعالیت شود و مدرک معتبر نیز دریافت کند. با آموزشگاه خوش ذوق همراه باشید.  

دوره‌ آموزش نقاشی روی پارچه

پیش‌نیاز:
ندارد
طول دوره:
دو ماه
روز و ساعت دوره‌ها:
تک روز پنجشنبه ساعت ۱۶-۱۴

درباره دوره نقاشی روی پارچه

در این دوره، کارآموزان با استفاده از رنگ‌های مخصوص پارچه، قلم، شابلون و سایر ابزارها، چگونگی طراحی و اجرای نقوش مختلف بر روی پارچه‌ها را آموزش می‌بینند. همچنین، دوره نقاشی روی پارچه به هنرجویان کمک می‌کند تا درک بهتری از مفهوم رنگ‌ها و طرح‌ها با توجه به جنس و بافت پارچه داشته باشند.

01

آشنایی با چرخه ایتن، رنگ شناسی، ترکیب رنگ ها و…

02

طراحی (نقوش، خطوط، گل، گلبرگ و …) روی انواع پارچه

03

اجرای انواع تکنیک‌ها (فلت، آبرنگ و…)

04

زیر سازی، نقاشی روی انواع پارچه و لباس ها

سرفصل های دوره نقاشی و طراحی روی لباس

آشنایی با ابزار و مواد: معرفی انواع پارچه‌ها، رنگ‌های مخصوص پارچه، قلم‌ها و سایر ابزارهای مورد نیاز برای نقاشی روی پارچه.

آموزش پیش زمینه سازی پارچه: روش‌های آماده سازی پارچه برای نقاشی شامل شستشو، خشک کردن و کشیدن پارچه.

تکنیک‌های ابتدایی نقاشی روی پارچه: یادگیری روش‌های ابتدایی نقاشی مانند خط کشی، پر کردن، سایه زنی و بلندینگ رنگ‌ها.

تکنیک‌های پیشرفته نقاشی روی پارچه: آموزش تکنیک‌های پیچیده نظیر استفاده از استنسیل‌ها، چاپ با قالب و تکنیک‌های سه بعدی.

طراحی و اجرای طرح‌های هنری: پیاده سازی ایده‌ها و خلق آثار هنری بر روی پارچه با استفاده از تکنیک‌های آموزشی.

رنگ شناسی و انتخاب رنگ‌ها: یادگیری اصول رنگ شناسی و چگونگی انتخاب رنگ‌ها جهت ایجاد ترکیب‌های زیبا و هماهنگ.

محافظت و مراقبت از آثار: آموزش روش‌هایی جهت ثبات رنگ بر روی پارچه و نحوه مراقبت از آن‌ها پس از نقاشی.

پروژه‌های عملی: انجام پروژه‌های عملی جهت تمرین مهارت‌ها و خلق آثار هنری با استفاده از تکنیک‌های آموزشی.

چرا آموزش نقاشی روی پارچه؟

نقاشی روی پارچه یک هنر است. گذراندن این دوره آموزشی به شما کمک می‌کند تا از پارچه‌های ساده، طرح‌هایی جالب توجه و چشم گیر بسازید و به عنوان یک طراح پارچه و مد خلاق فعالیت کنید. از مزایای شرکت در این دوره:

  • شما آخرین تکنیک‌های نقاشی روی پارچه (اعم از باتیک، چاپ دستی، شابلون و غیره) را خواهید آموخت.
  • به درک بهتری از مفهوم رنگ‌ها و طرح‌ها با توجه به جنس و بافت پارچه خواهید رسید.
  • قادر خواهید بود به عنوان طراح در فرایند خلق اکسسوری یا تزئینات خانگی نیز ایفای نقش کنید.
  • نقاشی پارچه می‌تواند رنگ‌های پارچه موجود را تشدید یا برجسته کند؛ در نتیجه هنر شما می‌تواند در جذابیت لباس طراحی شده تاثیر به سزایی داشته باشد.

آموزش انواع تکنیک های طراحی روی پارچه

شما در طی این دوره با تکنیک‌های پیچیده چاپ و نقاشی روی پارچه آشنا خواهید شد.

1- تکنیک نقاشی روی پارچه با قلم مو: برای زمانی که طراحی شما جزئیات زیادی دارد و یا می‌خواهید رنگ‌های مختلف را ترکیب کنید.

2- تکنیک نقاشی روی پارچه با اسپری: برای زمانی که می‌خواهید سطح وسیعی از پارچه را رنگ آمیزی کنید و یا تمایل به ایجاد افکت های گرادیانی دارید.

3- تکنیک نقاشی روی پارچه استنسل: برای ایجاد طرح های تکراری و دقیق روی پارچه از شابلون و الگو استفاده می‌شود.

4- نقاشی روی پارچه بلاک پرینت: ابتدا طرح روی یک بلوک چوبی یا فوم حکاکی می‌شود و سپس بلوک روی پارچه قرار می‌گیرد که برای طرح های تکراری مناسب است.

5- نقاشی روی پارچه باتیک: ابتدا روی قسمت‌هایی که نباید رنگ آمیزی شود موم زده شده و پس از رنگ آمیزی پارچه، موم برداشته می‌شود.

علاوه بر روش‌های فوق، تکنیک‌های نقاشی روی پارچه دیگری مثل تی دای، پاف پینت، آبرنگ و غیره هم وجود دارد.

دوره آموزش نقاشی روی پارچه از مبتدی تا پیشرفته

هزینه دوره نقاشی روی پارچه چقدر است؟

هزینه دوره نقاشی روی پارچه به عوامل مختلفی بستگی دارد که مهم‌ترین آن‌ها شامل مدت زمان دوره، سطح کیفی دوره، مواد و ابزار مورد استفاده و مکان برگزاری دوره می‌شود. همچنین، دوره‌هایی که شامل تامین مواد و ابزار با کیفیت بالا می‌شوند، معمولا هزینه بیشتری دارند. جهت اطلاع از جزئیات هزینه دوره نقاشی روی پارچه، با کارشناسان مجموعه خوش ذوق در ارتباط باشید.

کلاس های نقاشی روی پارچه تهران

آشنایی و انتخاب صحیح کلاس‌های نقاشی روی پارچه به کارآموزان کمک می‌کند تا با بهترین آموزشگاه آشنا شوند و بالاترین سطح آموزشی را دریافت نمایند. کلاس‌های نقاشی روی پارچه با توجه به بازار کار پویا و همچنین دسترسی راحت به مواد اولیه در سال‌های اخیر به شکل قابل توجهی افزایش پیدا کرده‌اند. علت این موضوع استقبال هنر دوستان و کارآموزان رشته‌های مد و زیبایی است که در سال‌های اخیر دوره نقاشی روی پارچه را به عنوان هدف یادگیری خود تعیین کرده‌اند. اما سوال مهم! چه فاکتوری در انتخاب کلاس‌های نقاشی روی پارچه در تهران حائز اهمیت است؟
کلاس های نقاشی روی پارچه باید سرفصل‌های مهم و اساسی دوره نقاشی روی پارچه را به بهترین شکل ممکن به کارآموزان ارائه دهند. این موضوع نیازمند تجربه، اساتید حرفه ای و سابقه درخشان در زمینه آموزش است. آموزشگاه خیاطی خوش ذوق با سابقه درخشان و اساتید مجرب همواره به عنوان یکی از بهترین کلاس های نقاشی روی پارچه در تهران شناخته می‌شود که دوره‌های آموزشی متعددی از جمله دوره طراحی لباس، دوره نازک دوزی خیاطی، دوره الگوسازی به روش حجمی (مولاژ) و غیره را به صورت جامع با مناسب‌ترین سطح قیمت به کارآموزان و علاقه مندان هنر خیاطی ارائه می‌دهد.

هزینه دوره نقاشی روی پارچه

آیا دوره نقاشی روی پارچه پیش نیاز می خواهد؟

دوره نقاشی روی پارچه پیش نیاز خاصی نیاز ندارد و برای کارآموزان با هر سطحی از مهارت و دانش هنری مناسب است. این دوره طوری طراحی شده است که هنرمندان مبتدی و حتی افرادی که تجربه‌ای در نقاشی ندارند نیز بتوانند شرکت کنند و مهارت‌های خود را از پایه توسعه دهند. در ابتدای دوره نقاشی روی پارچه، مبانی نقاشی و کار با رنگ های مختلف روی پارچه تدریس می‌شود، بطوری که کارآموزان می‌توانند با اصول اولیه آشنا شوند و روند یادگیری خود را شروع کنند.

در این دوره، مربیان بر روی اصول اساسی نقاشی، مانند طراحی، مخلوط کردن رنگ ها، اثرات نور و سایه و تکنیک‌های بافت، تمرکز دارند تا کارآموزان بتوانند پایه‌ای محکم برای کارهای هنری آتی خود بنا کنند. علاوه بر این، از آنجایی که دوره نقاشی روی پارچه به تجربه عملی و کاربردی نیاز دارد، کارآموزان فرصت دارند تا در طول دوره با انجام پروژه‌ها و تمرین‌های مختلف، مهارت‌های خود را بطور مستقیم تقویت کنند.

 

آموزش نقاشی روی پارچه + مدرک فنی حرفه ای

ما در طی دوره، تمامی تکنیک‌ها و سرفصل‌های مورد نیاز هنرجویان برای نقاشی روی پارچه (مانند رنگ افشانی، استنسیل، قلم مو، باتیک، بلک پرینت و غیره) را پوشش می‌دهیم و مدرک معتبر نیز ارائه می‌کنیم. در صورت تمایل هنرجویان می‌توانند برای دریافت مدرک فنی حرفه ای نقاشی پارچه در آزمون‌های تئوری و عملی نیز شرکت کنند.

برای دریافت نمونه سوالات رایگان آزمون الگوسازی حجمی فنی حرفه ای روی لینک کلیک کنید.

سوالات متداول:

آیا دوره نقاشی و طراحی روی پارچه پیش نیازی دارد؟

کلاس های نقاشی روی پارچه از مبتدی تا پیشرفته است و به پیش نیازی احتیاج ندارد.

چه تکنیک هایی در دوره طراحی روی پارچه تدریس می شود؟

در این دوره به آموزش باتیک روی پارچه، استنسل، بلاک پرینت و غیره پرداخته می‌شود.

دوره نقاشی روی پارچه از مبتدی شامل چه سرفصل هایی است؟

آموزش نقاشی روی پارچه از مبتدی تا پیشرفته شامل 8 سرفصل جامع است که از آماده سازی پارچه آغاز می شود و با آموزش تکنیک های پیشرفته چاپ و نقاشی به پایان می رسد.

آموزش باتیک روی پارچه به چه مهارتی می پردازد؟

در آموزش باتیک روی پارچه ابتدا روی قسمت‌هایی که نباید رنگ آمیزی شود موم داغ زده شده و پس از رنگ آمیزی پارچه، موم برداشته می‌شود.

آخرین مقالات آموزشی ما