آموزش شلوار دوز زنانه

در دوره شلوار دوزی به آموزش تمامی مدل‌های خیاطی شلوار زنانه (اعم از دوخت شلوار راسته، مام استایل، بگ، اسلش و غیره) از سطح مبتدی تا پیشرفته خواهیم پرداخت. با گذراندن این دوره، شما تمامی تکنیک‌های دوخت شلوار مزونی را خواهید آموخت و با دو شیوه شلوار دوزی با الگو و بدون الگو آشنا خواهید شد. با آموزشگاه خیاطی خوش ذوق همراه باشید.

دوره‌ آموزش شلوار دوزی زنانه

پیش‌نیاز:
ندارد
طول دوره:
دو ماه و نیم
روز و ساعت دوره‌ها:
تک روز شنبه ساعت ۱۰-۱۳

درباره دوره شلوار دوز زنانه

دوره شلوار دوزی زنانه نیاز به پیش نیاز ندارد و این آموزش مناسب افراد مبتدی و حرفه ای است. آموزش دوخت شلوار در آموزشگاه خوش ذوق شامل 8 سرفصل آموزشی کاملا جامع است. هنرجو با گذراندن این دوره با تمامی مهارت‌های دوخت شلوار مزونی و ژورنالی آشنا می‌گردد و می‌تواند بلافاصله وارد بازار کار شود.

01

آشنایی و شناخت ابزار کار:

متر، گونیا، خط کش منحنی، بشکاف، سوزن‌های دستی و ماشینی، پنس و غیره

02

آشنایی با انواع چرخ خیاطی، نحوه سرویس و نگهداری:

انواع چرخ‌های صنعتی، اورلوک، زیگزاگ و غیره

03

آموزش نکات ایمنی:

نحوه استفاده صحیح از کاتر و قیچی، استفاده از ابزارهای محافظتی مثل انگشت گیر و غیره

04

آموزش اندازه گیری سایز و اندام:

اندازه گیری کمر، دور کمر، طول پا و دور ساق پا

05

رسم الگو برای دوخت شلوار زنانه:

رسم الگوهای پایه شلوار، اضافه کردن جا برای درز، کمربند و غیره

06

آموزش برش صحیح و کاربردی:

تکنیک‌های برش روی انواع پارچه به ویژه پارچه‌های حساس به کشش

07

آموزش انواع دوخت شلوار دوزی:

دوخت لبه ها، دوخت تزئینی و دوخت درزهای مخفی، فرانسوی و غیره

08

ارائه آموزش های دوخت جیب و فاق شلوار:

جیب‌های کناری، جیب نما، فاق جلو، فاق پشتی و غیره

دوره شلوار دوزی زنانه چیست و چه کاربردی دارد؟

دوره شلوار دوز زنانه، دوره‌ای تخصصی (بدون نیاز به مقدمات) است که به آموزش مهارت و تکنیک‌های مرتبط با دوخت انواع شلوار زنانه اختصاص دارد.

 • در این دوره، کارآموزان با انواع پارچه، الگو و سبک‌های مختلف دوخت شلوار آشنا می‌شوند و یاد می‌گیرند چگونه اندازه گیری دقیق را برای مشتریان انجام دهند.
 • آموزش شامل برش پارچه بر اساس الگو، دوخت قسمت‌های مختلف شلوار مانند کمربند، جیب‌ها، زیپ و نیز تکنیک‌های تکمیلی نظیر اضافه کردن آستر یا کار با پارچه های خاص می‌شود.
 • در این دوره ها به بررسی روندهای مد و چگونگی انطباق دادن آن‌ها با سلایق مشتریان نیز پرداخته می‌شود.
 • آموزش تخصصی دوخت شلوار زنانه به هنرجویان این امکان را می‌دهد که پاسخگوی نیازهای متنوع مشتریان از دوخت شلوارهای رسمی و اداری گرفته تا شلوارهای راحتی و اسپرت باشند.

کاربرد دوره شلوار دوز زنانه در بازار کار و صنعت مد بسیار چشم گیر است. افرادی که این دوره را با موفقیت به پایان برسانند، می‌توانند در کارگاه های دوخت و دوز، سالن‌های طراحی لباس و شرکت‌های تولیدی لباس مشغول به کار شوند یا حتی کسب و کار مستقل خود را راه اندازی کنند. 

چرا دوره شلوار دوزی آموزشگاه خوش ذوق؟

دوره شلوار دوز مخصوص کسانی است که تمایل دارند دوخت و طراحی الگوی شلوار را به صورت تخصصی آموزش ببینند و در حرفه دوخت شلوار مزونی و ژورنالی مشغول به فعالیت باشند. ما در آموزشگاه خوش ذوق، دوره شلوار دوزی را در 8 سرفصل جامع و مطابق با مد پویای جامعه تعریف کرده‌ایم. تمامی آموزش‌ها زیر نظر بهترین مربیان تهران و به صورت کارگاه‌های عملی برگزار می‌شوند.

از دیگر مزایای شرکت در دوره آموزش دوخت شلوار آموزشگاه خوش ذوق:

 1. آموزش عملی در کنار ایجاد درک مطلوب از تئوری طراحی
 2. آموزش مهارت‌های سطح پایه و پیشرفته (جامع بودن دوره)
 3. به روز رسانی مداوم دوره با توجه به نیازها و روندهای صنعت مد
 4. پروژه های عملی در طی دوره، رصد مداوم عملکرد هنرجو و ارائه بازخوردهای سازنده
 5. کمک به جمع آوری نمونه کار و کالکشن
 6. ارائه گواهی نامه و مدرک معتبر شرکت در دوره

سرفصل های دوره

 • آشنایی و شناخت ابزار کار
 • آشنایی با انواع چرخ خیاطی و نحوه سرویس و نگهداری از آن
 • آموزش نکات ایمنی
 • آموزش اندازه گیری سایز و اندام مشتریان
 • رسم الگو برای دوخت شلوار زنانه
 • آموزش برش صحیح و کاربردی انواع پارچه
 • آموزش دوخت صحیح طبق آخرین تکنیک‌های شلوار دوزی
 • ارائه آموزش های به روز دوخت جیب و فاق شلوار
دوره شلوار دوز

هزینه آموزش دوخت شلوار زنانه

شهریه دوره شلوار دوزی به عوامل مختلفی مانند نوع دوره، سرفصل‌های آموزشی، تعداد جلسات، زمان هر جلسه و اعتبار آموزشگاه بستگی دارد. دوره طراحی و دوخت شلوار آموزشگاه خوش ذوق، یک دوره کامل محسوب می‌شود که می‌تواند از سطوح مقدماتی تا پیشرفته ادامه یابد. این دوره در طی دو ماه و نیم پیاپی برگزار می‌شود و به تدریج مهارت‌های هنرجویان تعمیق و گسترش می‌یابد. برای اطلاع از شهریه و هزینه ثبت‌نام دوره طراحی و دوخت شلوار زنانه، با ما در تماس باشید.

آموزش دوخت انواع مدل های شلوار زنانه

 1. آموزش شلوار راحتی زنانه
 2. آموزش شلوار مام استایل پیلی دار
 3. آموزش شلوار دمپا گشاد
 4. آموزش شلوار راسته زنانه
 5. آموزش شلوار جلو چاکدار مجلسی
 6. اموزش شلوار بگ مجلسی
 7. آموزش انواع جیب شلوار
 8. آموزش دوخت شلوار پیلی دار
 9. آموزش شلوار اسلش
 10. آموزش شلوار بوت کات
 11. آموزش دوخت شلوار لی
 12. آموزش دوخت شلوار چرم زنانه
 13. و …
آموزش خیاطی و دوخت انواع شلوار زنانه در دوره شلوار دوزی

بهترین آموزشگاه شلوار دوزی در تهران + مدرک معتبر

ما در آموزشگاه خوش ذوق، پس از گذراندن دوره و کسب حداقل نمره قبولی، مدرک معتبر ارائه خواهیم کرد و شما می‌توانید به عنوان یک طراح شلوار به شکل رسمی شروع به فعالیت کنید. همچنین، افرادی که قصد دارند پس از گذراندن دوره‌ آموزشی مجوز فنی و حرفه‌ای دریافت نمایند، باید در آزمون‌‌های رسمی فنی و حرفه‌ای که برقرار می‌‌شوند، شرکت کنند. البته نگران نباشید، ما در آموزشگاه خوش ذوق، مطالبی که برای شرکت در آزمون نیاز دارید را پوشش خواهیم داد.

پیش نیاز دوره شلوار دوزی زنانه

برای آموزش دوخت شلوار هیچ الزامی به گذراندن آموزش نازک دوزی زنانه، دوره ضخیم دوزی زنانه، دوره طراحی لباس و غیره نیست. ما تمامی پیش نیاز های ابتدایی آموزش خیاطی شلوار زنانه را به شما یاد خواهیم داد. با این حال اگر در مورد مقدمات و اصول پایه خیاطی آموزش دیده باشید، فرایند یادگیری شما تسریع خواهد شد. 

سوالات متداول در مورد دوره:

دوره شلوار دوز شامل چیست؟

آموزش خیاطی شلوار زنانه شامل سرفصل‌های آشنایی با ابزار کار و انواع چرخ‌ها، آموزش رسم الگو شلوار و برش انواع پارچه، نحوه اندازه گیری سایز، دوخت انواع مدل‌های مختلف شلوار، دوخت انواع جیب و فاق شلوار است.

مدت زمان آموزش دوخت شلوار زنانه چقدر است؟

مدت زمان دوره شلوار دوز زنانه (صفر تا صد) در آموزشگاه خیاطی خوش ذوق 2.5 ماه است و شنبه هر هفته ساعت 10 تا 13 برگزار می‌شود.

هزینه دوره آموزش دوخت شلوار زنانه چقدر است؟

هزینه آموزش خیاطی شلوار زنانه بر اساس عوامل مختلفی تعیین می‌شود که شامل مدت زمان آموزش، سطح مهارتی که آموزش داده می‌شود (مبتدی، متوسط یا پیشرفته)، شهرت و تجربه مدرس یا موسسه آموزشی و همچنین امکانات و تجهیزاتی که در طول آموزش ارائه می‌شوند، است. این آموزش با قیمت مناسب و شرایط ویژه در تهران و کرج در اختیار کارآموزان دوره شلوار دوز قرار می‌گیرد.

استاندارد شلوار دوز چیست؟

استاندارد شلوار دوز همانطور که از عنوان آن پیداست، یک چارچوب از قبل تعیین شده است که موجب می‌شود دوره شلوار دوز زنانه به بهترین شکل ممکن همراه با آخرین تکنیک‌های روز آموزشگاه خیاطی به کارآموزان آموزش داده شود. موسسه خوش ذوق با کادر مجرب و مربیان حرفه ای شرایط ویژه‌ای را جهت آموزش استاندارد شلوار دوز به متقاضیان فراهم کرده است.

آیا مدرک معتبر طراحی و دوخت شلوار داده می شود؟

ما در طی دوره آموزش دوخت شلوار زنانه، تمامی تکنیک‌ها و سرفصل‌های مورد نیاز هنرجویان برای دوخت و طراحی خلاقانه شلوارهای مزونی و ژورنالی را پوشش می‌دهیم و مدرک معتبر نیز ارائه می‌کنیم. در صورت تمایل هنرجویان می‌توانند برای دریافت مدرک فنی حرفه ای خیاطی در آزمون‌های تئوری و عملی نیز شرکت کنند.

آیا پشتیبانی برای دوره وجود دارد؟

بله، ما در طی دوره آموزش خیاطی شلوار زنانه، جلسات رفع اشکال را به درخواست هنرجویان برگزار می‌کنیم. همچنین، بعد از دوره نیز امکان ارتباط با کارشناسان و رفع اشکالات و ابهامات هنرجویان وجود دارد.

آخرین مقالات آموزشی ما