آموزش لباس شب و عروس

در دوره طراحی لباس شب به آموزش تمامی مهارت‌های مورد نیاز برای دوخت لباس مجلسی و عروس (شناخت سیلوئت، رسم الگو، دوخت‌های تزئینی، مولاژ، فیتینگ و غیره) خواهیم پرداخت. دوره طراحی و دوخت لباس شب و عروس در آموزشگاه خوش ذوق شامل 6 سرفصل جامع است که در قالب کارگاه‌های عملی و زیر نظر بهترین مربیان برگزار می‌شود. با آموزشگاه خوش ذوق همراه باشید.

دوره‌ لباس شب و عروس

پیش‌نیاز:
نازکدوز
طول دوره:
چهار ماه
روز و ساعت دوره‌ها:
تک روز شنبه ساعت ۱۰-۱۳

درباره طراحی لباس شب و عروس

دوره لباس شب و عروس در آموزشگاه خوش ذوق شامل کامل‌ترین سرفصل‌های آموزشی است. هنرجو با گذراندن این دوره با تمامی مهارت‌های دوخت لباس شب مجلسی و ژورنالی آشنا می‌گردد و می‌تواند بلافاصله وارد بازار کار شود.

01

طراحی انواع الگو، آشنایی با انواع سیلوئت‌ها، رفع ایرادت اندامی

02

طراحی الگو، برش و دوخت انواع لباس‌ های مجلسی و لباس های عروس، انواع دامن ها و….

03

ساخت مانکن شخصی، دوخت انواع باکس، دوخت انواع دکلته، دوخت انواع تاپلکس و….

04

آشنایی با مولاژ، انواع دراپینگ، قالب‌سازی اندام و….

پیش نیاز دوره آموزش دوخت لباس شب و عروس

دوره لباس شب و عروس یکی از دوره‌های حائز اهمیت و کاربردی در آموزشگاه خیاطی است. علاقه مندان به شرکت در این دوره، بهتر است در ابتدا آموزش نازک دوزی را بگذرانند و یا حداقل با مقدمات خیاطی آشنایی داشته باشند.

توجه داشته باشید که دوره لباس شب و عروس می‌تواند در سطوح مبتدی و پیشرفته به کارآموزان ارائه شود. در نتیجه اگر جز علاقه مندان تازه کار در حوزه خیاطی هستید، جای نگرانی نیست. زیرا آموزشگاه خوش ذوق با مربیان با تجربه و کادر مجرب کلیه خدمات مربوط به دوره لباس شب و عروس را از مبتدی تا پیشرفته به شما همراهان عزیز ارائه می‌دهد.

هزینه دوره لباس شب و عروس

شهریه آموزش دوخت لباس شب و عروس به عوامل مختلفی مانند نوع دوره، سرفصل‌های آموزشی، تعداد جلسات، زمان هر جلسه و اعتبار آموزشگاه بستگی دارد. دوره طراحی و دوخت لباس شب مجلسی آموزشگاه خوش ذوق، یک دوره کامل محسوب می‌شود که می‌تواند از سطوح مقدماتی تا پیشرفته ادامه یابد. این دوره در طی چهار ماه پیاپی برگزار می‌شود و به تدریج مهارت‌های هنرجویان تعمیق و گسترش می‌یابد. برای اطلاع از شهریه و هزینه ثبت‌نام دوره لباس شب و عروس، با ما در تماس باشید.

دوره آموزش طراحی و دوخت لباس شب و عروس

آیا آموزش دوخت لباس شب و لباس عروس تفاوت دارند؟

آموزش دوخت لباس عروس و لباس شب با یکدیگر تفاوت‌های چشمگیری دارند و تکنیک‌های دوخت آن‌ها (مانند لایه بندی لباس، دوخت‌های تزئینی، نوع پارچه و برش) نیز با یکدیگر متفاوت است. اما به علت اشتراکات قابل توجهی که در دوخت لباس شب، لباس عروس، لباس‌های مجلسی و دیگر البسه میهمانی وجود دارد، آموزش و دوره آن‌ها به صورت همزمان و در یک چارچوب کلی تدریس می‌شود. اگر شما هم به دوره لباس شب و عروس علاقه مند هستید، می‌توانید از طریق راه‌های ارتباطی با کارشناسان آموزشگاه خوش ذوق در ارتباط باشید.

سرفصل های دوره لباس شب و عروس

  • آشنایی کامل با تجهیزات دوخت و نحوه عملکرد آن‌ها
  • شناخت نیازهای تجهیزات دوخت و دوز، آموزش سرویس و نگهداری آن‌ها
  • تسلط به الگوکشی دقیق مطابق با سایز و اندازه مشتریان
  • آموزش کامل برش پارچه‌های مختلف و تکنیک‌های مدرن
  • تسلط کامل بر دوخت انواع پارچه (لبه دوزی، درز مخفی، دارت، آسترکشی، دوخت تزئینی و غیره)
  • آشنایی کامل با انواع جیب، فاق، چین زدن، مدل‌های آستین کوتاه و بلند و غیره
آموزش دوخت لباس شب و عروس

نحوه برگزاری دوره لباس شب و عروس

آموزش دوخت لباس شب مجلسی و عروس شامل مجموعه‌ای از کلاس‌های تئوری و عملی است که در آن کارآموزان با اصول پایه‌ای دوخت و برش، انتخاب پارچه و الگو سازی آشنا می‌شوند. در دوره لباس شب و عروس، کارآموزان یاد می‌گیرند چگونه انواع پارچه را با توجه به طراحی لباس انتخاب کنند و چگونه الگوهایی را ترسیم و تطبیق دهند که با اندام مشتریان مختلف سازگار باشد. همچنین، مهارت‌هایی نظیر برش پارچه، دوخت و ایجاد طرح‌های یونیک بخش مهمی از فرایند یادگیری را تشکیل می‌دهند.

علاوه بر این، آموزش دوخت لباس مجلسی و عروس شامل روش‌های اندازه گیری دقیق و دوخت متناسب با سلیقه مشتریان است. کارآموزان در پروژه‌های عملی مشارکت می‌کنند و طراحی و ساخت یک یا چند لباس شب یا عروس را از ابتدا تا انتها تجربه خواهند کرد. این فرایند به آن‌ها این امکان را می‌دهد تا مهارت‌های خود را در یک محیط واقعی به کار بگیرند و بازخورد مفیدی از مدرسین دریافت کنند. اگر شما هم به آموزش دوخت لباس شب و عروس علاقه مندید، می‌توانید با ثبت نام در دوره آموزشگاه خوش ذوق، با قیمت مناسب کامل ترین آموزش‌ها را دریافت کنید.

مهارت ها و مدل لباس های شب مجلسی که خواهید آموخت:

ما در این دوره به هنرجویانمان دوخت انواع لباس شب، مجلسی و عروس را آموزش می‌دهیم. در طی دوره، هنرجویان با نحوه دوخت تزئینی، رسم الگوی لباس، چگونگی انتخاب پارچه مناسب، تکنیک‌های برش و دوخت، رفع نواقص و غیره آشنا خواهند شد.

ما در پایان دوره انتظار داریم که شما دوخت انواع لباس شب دکلته، ماکسی، بوهو، دنباله‌دار، امپایر و غیره را بدانید و به صورت عملی پیاده سازی کنید. 

سوالات متداول درباره دوره:

مدت زمان آموزش دوخت لباس شب و عروس چقدر است؟

مدت زمان آموزش دوخت لباس شب مجلسی (صفر تا صد) در آموزشگاه خیاطی خوش ذوق 4 ماه است و شنبه هر هفته ساعت 10 تا 13 برگزار می‌شود.

آیا پشتیبانی برای دوره وجود دارد؟

بله، ما در طی دوره طراحی و دوخت لباس شب، جلسات رفع اشکال را به درخواست هنرجویان برگزار می‌کنیم. همچنین، بعد از دوره نیز امکان ارتباط با کارشناسان و رفع اشکالات و ابهامات هنرجویان وجود دارد.

آموزش دوخت کدام مدل های لباس شب و عروس در طی دوره ارائه می‌شود؟

ما در طی دوره، آموزش اصول دوخت لباس شب دکلته، ماکسی، بوهو، دنباله‌دار، امپایر و غیره را پوشش خواهیم داد.

دوره آموزش لباس شب شامل چه سرفصل هایی است؟

این دوره تنها مربوط به آموزش دوخت انواع لباس شب مجلسی و عروس است و مفاهیم دوره نازک دوزی زنانه، دوره ضخیم دوزی زنانه، دوره طراحی لباس و غیره به صورت مجزا و در کلاس‌های متفاوتی آموزش داده می‌شود. علاقه مندان می‌توانند به صورت همزمان در چند دوره آموزشی شرکت کنند؛ زیرا زمان بندی برگزاری دوره ها با یکدیگر تداخل ندارد.

هزینه دوره طراحی لباس شب و عروس چقدر است؟

ما در آموزشگاه خیاطی خوش ذوق، شهریه و هزینه دوره لباس شب و عروس را به صورت کامل اقتصادی با بالاترین کیفیت به متقاضیان ساکن تهران، کرج و همچنین دیگر استان‌های سراسر کشور ارائه می‌دهیم. جهت اطلاع از جزئیات هزینه‌ای دوره، با ما در ارتباط باشید.

آیا مدرک معتبر طراحی و دوخت مانتو داده می شود؟

ما در طی دوره، تمامی تکنیک‌ها و سرفصل‌های مورد نیاز هنرجویان برای دوخت و طراحی خلاقانه لباس شب و عروس ژورنالی را پوشش می‌دهیم و مدرک معتبر نیز ارائه می‌کنیم. در صورت تمایل هنرجویان می‌توانند برای دریافت مدرک فنی حرفه ای خیاطی در آزمون‌های تئوری و عملی نیز شرکت کنند.

آخرین مقالات آموزشی ما