آموزش مانتو دوزی

در دوره مانتو دوزی به آموزش تمامی مدل‌های خیاطی مانتو (اعم از دوخت مانتو عبایی، کتی، کیمونو و غیره) از سطح مبتدی تا پیشرفته خواهیم پرداخت. با گذراندن این دوره، شما تمامی تکنیک‌های دوخت مانتو مزونی را خواهید آموخت و با دو شیوه مانتو دوزی با الگو و بدون الگو آشنا خواهید شد. با آموزشگاه خوش ذوق همراه باشید.

دوره آموزش مانتو دوزی

پیش‌نیاز:
ندارد
طول دوره:
سه ماه
روز و ساعت دوره‌ مانتو دوز:
تک روز شنبه ۱۶:۳۰-۱۳:۳۰

درباره دوره دوخت مانتو

آموزش دوخت مانتو در آموزشگاه خوش ذوق شامل 9 سرفصل آموزشی کاملا جامع است. هنرجو با گذراندن این دوره با تمامی مهارت‌های دوخت مانتو مزونی و ژورنالی آشنا می‌گردد و می‌تواند بلافاصله وارد بازار کار شود.

 

01

آشنایی با ابزار و لوازم خیاطی:

انواع سوزن، نخ، گچ خیاطی، صفحه برش، کاتر دوار و غیره

02

آموزش اصول اولیه خیاطی:

نحوه اندازه گیری، علامت گذاری، برش و دوخت، نصب زیپ، اتوکشی و غیره.

03

ایجاد الگوی مانتو:

رسم الگوی انواع مانتو (مانتو ساده، مانتو کتی، مانتو عبایی، پانچو، پلیسه و غیره)

04

آموزش برشکاری:

نحوه برش پارچه با توجه به الگوی مانتو (برش مستقیم، زاویه ای، برش چند لایه و غیره) 

05

انواع روش های دوخت:

دوخت های مورد استفاده در مانتو دوزی (مانند دوخت سر خود، دوخت مخفی و غیره)

06

آشنایی با تکنیک های تخصصی:

آموزش فوت و فن‌ های مربوط به برش و دوخت مانتو، نکات پیشرفته مانتو دوزی

07

آشنایی با انواع پارچه:

انواع پارچه طبیعی و مصنوعی (کرپ، کتان، ژاکارد، پنبه‌ای، پلی استر، نخی و غیره)

08

آموزش طراحی مانتو:

کشیدن فیگور، سیلوئت‌های مختلف، رنگ شناسی و آموزش اصول اولیه طراحی

09

آموزش عیب یابی مانتو:

نحوه رفع نواقص و عیب‌ها در مانتو دوزی (فیتینگ و پروب کردن)

هزینه دوره مانتو دوزی زنانه

شهریه دوره مانتو دوزی به عوامل مختلفی مانند نوع دوره، سرفصل‌های آموزشی، تعداد جلسات، زمان هر جلسه و اعتبار آموزشگاه بستگی دارد. دوره طراحی و دوخت مانتو آموزشگاه خوش ذوق، یک دوره کامل محسوب می‌شود که می‌تواند از سطوح مقدماتی تا پیشرفته ادامه یابد. این دوره در طی سه ماه پیاپی برگزار می‌شود و به تدریج مهارت‌های هنرجویان تعمیق و گسترش می‌یابد. برای اطلاع از شهریه و هزینه ثبت‌نام دوره طراحی و دوخت صفر تا صد مانتو، با ما در تماس باشید.

چرا دوره مانتو دوزی آموزشگاه خوش ذوق؟

دوره مانتو دوز مخصوص کسانی است که تمایل دارند دوخت و طراحی الگوی مانتو را به صورت تخصصی آموزش ببینند و در حرفه دوخت مانتو مزونی و ژورنالی مشغول به فعالیت باشند. ما در آموزشگاه خوش ذوق، دوره مانتو دوزی را در 9 سرفصل جامع و مطابق با مد پویای جامعه تعریف کرده‌ایم. تمامی آموزش‌ها زیر نظر بهترین مربیان تهران و به صورت کارگاه‌های عملی برگزار می‌شوند.

از دیگر مزایای شرکت در دوره آموزش دوخت مانتو آموزشگاه خوش ذوق:

  • آموزش عملی در کنار ایجاد درک مطلوب از تئوری طراحی
  • آموزش مانتو دوزی مبتدی تا پیشرفته (جامع بودن دوره)
  • به روز رسانی مداوم دوره با توجه به نیازها و روندهای صنعت مد
  • پروژه های عملی در طی دوره، رصد مداوم عملکرد هنرجو و ارائه بازخوردهای سازنده
  • کمک به جمع آوری نمونه کار و کالکشن
  • ارائه گواهی نامه و مدرک معتبر شرکت در دوره
آموزش دوخت و طراحی مانتو

سرفصل های دوره مانتو دوز

موضوع

شرح

آشنایی با ابزار و لوازم خیاطی

شناخت انواع سوزن، نخ، قیچی، متر، گچ خیاطی و سایر ابزار و لوازم خیاطی

اصول اولیه خیاطی

آموزش نحوه اندازه گیری، علامت گذاری، برش و دوخت

الگوسازی

آموزش رسم الگوی انواع مانتو (مانتو ساده، مانتو کتی، مانتو عبایی و …)

برشکاری

آموزش نحوه برش پارچه با توجه به الگو

دوخت

آموزش انواع دوخت های مورد استفاده در مانتو دوزی (مانند دوخت سرخود، دوخت مخفی، دوخت دندان موشی و …)

نکات و فوت و فن های مانتو دوزی

آموزش نکات و فوت و فن های مربوط به برش و دوخت مانتو

آشنایی با انواع پارچه

شناخت انواع پارچه های مناسب برای مانتو دوزی

طراحی مانتو

آموزش اصول اولیه طراحی مانتو

عیب یابی و رفع عیب

آموزش نحوه عیب یابی و رفع عیب های در مانتو دوزی

بهترین آموزشگاه مانتو دوزی در تهران + مدرک معتبر

ما در آموزشگاه خوش ذوق، پس از گذراندن دوره و کسب حداقل نمره قبولی، مدرک معتبر ارائه خواهیم کرد و شما می‌توانید به عنوان یک طراح مانتو به شکل رسمی شروع به فعالیت کنید. همچنین، افرادی که قصد دارند پس از گذراندن دوره‌ آموزشی مجوز فنی و حرفه‌ای دریافت نمایند، باید در آزمون‌‌های رسمی فنی و حرفه‌ای که معمولا سالی یک‌بار برقرار می‌‌شوند، شرکت کنند. البته نگران نباشید، ما در آموزشگاه خوش ذوق، مطالبی که برای دریافت مدرک فنی حرفه ای نیاز دارید را پوشش خواهیم داد.

آموزش خیاطی مانتو آنلاین و حضوری

سال‌ها، فعالیت آموزشگاه ما بر مبنای آموزش های حضوری خیاطی در تهران (اعم از دوره مانتو دوزی،  دوره طراحی لباس، نازک دوزی، ضخیم دوزی و غیره) انجام می‌شد. با این حال، استقبال هنرجویان عزیزمان از سراسر ایران، ما را به فکر دوره های آنلاین دوخت و طراحی با بالاترین سطح استانداردها انداخت. کلاس آنلاین خیاطی، از نظر کیفی چیزی از دوره های حضوری آموزشگاه خوش ذوق کم ندارند. ما فرایند یادگیری هنرجویان را به دقت بررسی می‌کنیم و بازخوردهای مداوم آن‌ها را به گوش جان می‌شنویم. برای اطلاع از دوره های آنلاین و شهریه ترم با ما در تماس باشید.

آشنایی با انواع پارچه های مانتویی

در دنیای مانتو دوزی، پارچه حرف اول را می‌زند. تنوع پارچه‌های مانتویی به قدری زیاد است که انتخاب را دشوار می‌کند. از خنکای نخی در بهار و تابستان تا لطافت حریر در مجالس، از ضخامت فاستونی در زمستان تا ایستایی کرپ در مانتوهای اداری، هر نوع پارچه‌ای ویژگی‌های خاص خود را دارد. شناخت جنس پارچه، ضخامت، طرح و رنگ آن، اولین قدم برای دوخت مانتوی مناسب هر فصل و موقعیت است.

پارچه‌های نخی مانند کتان، لینن و ویسکوز برای مانتوهای تابستانی خنک و ایده‌آل هستند. پارچه‌های کرپ مانند کرپ مازراتی و کرپ حریر برای مانتوهای مجلسی و اداری مناسب‌اند. این در حالی است که پارچه‌های فاستونی برای مانتوهای زمستانی و پاییزی انتخابی گرم و بادوام هستند. پارچه‌های حریر و شانتون برای مانتوهای مجلسی ظریف و شیک به کار می‌روند و پارچه‌های جین برای مانتوهای اسپرت و روزمره محبوبیت بیشتری دارند. پارچه‌های چرم نیز برای دوخت مانتوهای پاییزی و زمستانی انتخابی خاص و جذاب هستند.

ما تمامی تکینک های انتخاب پارچه مناسب را در طی آموزش خیاطی مانتو پوشش خواهیم داد.

آشنایی با انواع پارچه در دوره آموزش دوخت مانتو

الگوسازی و برش مانتو

الگوسازی و برش مانتو، گامی اساسی در فرایند مانتو دوزی است که دقت و ظرافت را می‌طلبد. فرایند الگوسازی با اندازه‌گیری دقیق اندام و رسم الگو بر روی کاغذ آغاز می‌شود. انتخاب مدل مناسب با توجه به نوع پارچه، اندام و سلیقه شخصی، در این مرحله اهمیت دارد. پس از رسم الگو، نوبت به برش دقیق پارچه بر اساس الگو می‌رسد.

استفاده از ابزار مناسب مانند متر، گونیا، مداد، خط‌کش، قیچی و کاغذ الگو، در دقت و کیفیت الگوسازی و برش تاثیر بسزایی دارد. برش دقیق پارچه با رعایت خطوط الگو و علامت‌گذاری‌ها، ضامن دوخت تمیز و بدون نقص مانتو خواهد بود. ما در طی دوره همواره تلاش می‌کنیم تا تسلط شما بر الگوسازی و برش را ارتقا دهیم تا مانتوهایی با تنوع و ظرافت دلخواه خود را خلق کنید.

آشنایی با انواع دوخت و دوز مانتو

دنیای دوخت و دوز مانتو، دنیایی پر از تنوع و ظرافت است. از دوخت‌های ساده و کاربردی تا دوخت‌های تزیینی و پیچیده، هر نوع دوختی زیبایی و ظرافت خاص خود را به مانتو می‌بخشد. دوخت‌های ساده مانند دوخت سرخود، دوخت مخفی و دوخت دندان موشی برای اتصال تکه‌های مختلف مانتو به کار می‌روند. دوخت‌های تزیینی مانند دوخت برگردان، دوخت فرانسوی و دوخت فاستونی، به مانتو ظاهری زیبا و منحصر به فرد می‌بخشند و دوخت‌های مخصوص مانتو مانند دوخت آستین، دوخت یقه و دوخت جیب، نیازمند مهارت و دقت بیشتری هستند.

یادگیری تکنیک‌های مختلف دوخت و دوز مانند دوخت با چرخ خیاطی، دوخت دستی و دوخت با سردوز، به شما در خلق مانتوهایی با ظرافت و کیفیت بیشتر کمک می‌کند. این همان هدفی است که آموزشگاه خوش ذوق در طی آموزش مانتو دوزی مبتدی تا پیشرفته دنبال می‌کند.

آموزش دوخت انواع مدل های مانتو

ما در طی دوره آموزش خیاطی مانتو به هنرجویانمان دوخت مانتو با الگو و بدون الگو را یاد می‌دهیم. همچنین، هنرجویان با نحوه طراحی مانتو، انواع دوخت‌ها، چگونگی انتخاب پارچه مناسب، تکنیک‌های برش و دوخت مانتو، رفع نواقص و غیره آشنا خواهند شد. انتظار می رود که در پایان دوره، با دوخت مانتو عبایی، کتی، اسپرت، جلو بسته، مجلسی، پانچو، کیمونو و غیره آشنا باشید. 

دوره آموزش مانتو دوزی و دوخت مانتو

سوالات متداول در مورد آموزش دوخت مانتو:

مدت زمان آموزش مانتو دوزی مبتدی تا پیشرفته چقدر است؟

مدت زمان دوره طراحی و دوخت مانتو (صفر تا صد) در آموزشگاه خیاطی خوش ذوق 3 ماه است و شنبه هر هفته ساعت 13:30 تا 16:30 برگزار می‌شود.

آیا پشتیبانی برای دوره وجود دارد؟

بله، ما در طی دوره مانتو دوزی، جلسات رفع اشکال را به درخواست هنرجویان برگزار می‌کنیم. همچنین، بعد از دوره نیز امکان ارتباط با کارشناسان و رفع اشکالات و ابهامات هنرجویان وجود دارد.

آموزش دوخت کدام مدل های مانتو در طی دوره ارائه می‌شود؟

ما در طی دوره، آموزش دوخت مانتو عبایی، کتی، اسپرت، جلو بسته، مجلسی، پانچو، کیمونو و غیره را پوشش خواهیم داد.

آیا دوره آموزش دوخت مانتو برای مبتدی ها مناسب است؟

ما تلاش می‌کنیم تا در طی دوره آموزش خیاطی مانتو، کلیه مبانی پایه تا پیشرفته (اعم از اصول پایه خیاطی، الگوسازی، برش و غیره) را پوشش دهیم. بنابراین، این دوره پیش نیازی ندارد.

آیا مدرک معتبر طراحی و دوخت مانتو داده می شود؟

ما در طی دوره آموزش دوخت مانتو، تمامی تکنیک‌ها و سرفصل‌های مورد نیاز هنرجویان برای دوخت و طراحی خلاقانه مانتوهای مزونی و ژورنالی را پوشش می‌دهیم و مدرک معتبر نیز ارائه می‌کنیم. در صورت تمایل هنرجویان می‌توانند برای دریافت مدرک فنی حرفه ای در آزمون‌های تئوری و عملی این سازمان شرکت کنند.

آخرین مقالات آموزشی ما